Bon soir mademoiselle Paris!

Tour Eiffel

Paříž nejlépe vystihují tři přídavná jména: špinavá a smradlavá. Nachází se v ní spousta velkých staveb, do kterých se platí nemalé vstupné. Docela hezký je zámek Versailles a jeho zahrady, které jsou zdarma, pokud ovšem tam zrovna nepřijdete v den, kdy se vodní fontány, což byl náš případ. Některé ty blijící sochy jsou opravdu hezké. Na obrázku nahoře je věž Eiffelova, pod kterou se taky můžete projít zadarmo.

V Paříži se moc dobře nenajíte. Francouzi totiž nejsou zrovna moc dobří kuchaři, neumí pořádně ani zabalit McDonaldův hamburger, natož pak pořádně propéct steak. Nejlepší jídla Paříže jsou bažeta s máslem, šunkou a sýrem, což je super křupavá mňamka, a palačinky s Nutellou a banánem, nebo s čímkoliv jiným chcete, které prodávají krepérie po celé Paříži. Jedna taková výborná krepérie se nachází na bulváru Saint Michel. Tamní krepér umí říct slovo palačinka snad ve všech jazycích, i když ho tedy neumí skloňovat.

Bulvár Saint Michel je mimochodem příšerné místo pro romantickou procházku, takže předpokládám, že slůvka car je t’ aime mohla být pronesena tak leda poté, co Marie-Claire byly zrovna koupeny nějaké hadry.

To třetí přídavné jméno souvisí s trávicím systémem holubů a krepérie je opravdové české slovo.

Written on May 20, 2012