Brno -> Praha -> Atény -> Iráklio -> Hersonissos

Cestička k moři

Pětihvězdičkový hotel poznáte snadno. Po té, co vás taxík přiveze k hlavnímu vchodu, pikolík přiskočí a odnese vaše zavazadla neznámo kam, přijdete k recepci, kde, i když zde již stojí tři rusky hovořící klienti, přiskočí další recepční, začnete vyplňovat dotazník, letmo zkontrolují vaši rezervaci a naznačí že nejste ve správném, vás sami a na vlastní náklady dovezou autem tam, kam skutečně patříte. Dokonce tam pak nakonec najdete i svá zavazadla.

Prostředí je tu nepopsatelně krásné. Architekt se zřejmě inspiroval známým bludištěm ze stejného ostrova, protože najít vchod do vlastního pokoje vyžadovalo netreiviální úsilí a mapu, cestou kolem obchodu s kožešinami a jednou nadějně vypadající odbočkou nakonec vedoucí ke sprchám. Proč jsou na Krétě tak důležité obchody z kožešinami, že je musejí mít i v přímo v hotelu, netuším. Snad kvůli těm rusky hovořícím klientům.

Hned po obligátní pocestovní sprše jsem si dal dostaveníčko se svou KiWi kamarádkou Klárou, která přiletěla o den dříve. Procházkou po pláži při západu slunce jsme se dostali do hotelu, kde se pořádá konference. Tam mi bylo oznámeno, že po osmé večer skutečně již neprobíhají registrace, takže jsem své konferenční tričko a flashku mohl dostat až ráno…

Na večeři: řecký salát a μουσακάς. Možná je to jen tou restaurací, ale tradiční jídla mi zdá se chutnají i když obsahují spoustu věcí, které normálně moc rád nejím… tak například rajčata…

První den, tedy v pondělí byl den workshopů. Náš workhop byl SemWiki http://www.kiwi-project.eu/index.php/semwiki/ tedy workshop zaměřený na sémantické wiki. Možná by vás zajímalo, co je to takové sémantické wiki, a závěrečná diskuze byla právě na toto téma. V podstatě šlo o to, co je na sémantické wiki sémantického a na druhou stranu co dělá z aplikace sémantického webu wiki… to jste z toho chytří, že jo? :)

Já měl na starosti naštěstí jen demo, na které stejně nikdo nebyl zvědavý, ale vnutil jsem ho alespoň těm nejdůležitějším lidem, kterým se to snad i líbilo… To je dobře, protože jinak by celá noc z pátku na sobotu přišla vniveč…

Večer jsme všichni dostali pozvání na akci pořádanou larKC (Large Knowledge Collider, http://www.larkc.eu/ , název projektu je samozřejmě parafráze na LHC, pokud by to náhodou někdo z vás nepochopil…) Prvních 200 účastníků modrý drink zdarma.

Kromě drinku zdarma jsem vyhrál i ručník s logem LarKC, protože jsem dříve než ostatní správně odpověděl na naprosto zřejmou soutěžní propagační otázku… Takových otázek byla řada, ale tato měla nejzřejměnjší odpověď.

Taky tam měli jídlo zdarma. Třeba takový list plněný nečím a rýží a bylo to moc dobré.

S Fredem a Klárou jsme se rozhodli že si zaplaveme a půjdeme na večeři do stejného místa jako minule. Dal jsem si další tradiční jídlo. Myslím, že to bylo Giouvetsi. Odpovídá to popisu na wikipedii a vzpomínám si, že to začínalo na G. .. alespň ten anglicý název… Jinak to bylo samozřejmě psáno řecky… Tohle bylo velice lahodné. Bylo to s jehněčím masem a celkově mňam. K tomu jsem si dal pomerančový džus s ούζο.

Teď sedím u recepce, což je místo, kde je v hotelu wifi. Skleničku Jinnantonixu mi už odnesli, protože byla prázdná. Někteří by řekli, že byla z 0 procent plná. Taky je už docela pozdě, takže asi půjdu pomalu spát. Je tu sice wifi, nikoliv však zásuvky. Na pokoji jsou zásuvky, nikoliv však wifi. Jistě vám nemusím vysvětlovat všelijaké vyplývající důsledky.

Written on June 1, 2009