Hersonissos podruhé

Mí věrní čtenáři si jistě vzpomenou na můj minulý výlet na Krétu. Ostatním jistě nebude dělat problém najít na této stránce odpovídající zápisek… Naštěstí se na místa, jako je tohle, dá celkem spolehout v tom, že jsou pořád úplně stejná, jak si můžete všimnout na přiložené fotografii. Co je tu však letos nové je funkční wifi na pokoji a dokonce i na pláži, což je über kuhl.

Co se týče jídla, tak slavnostní večeře jsme měli dvě. První byla v neděli v komorním duchu jen pro náš workshop. Lososová pomazánka jako předkrm, houbová jako polévka, lososový jako steak a na desert si jako moc nepamatuju, jen že nahoře byla třešnička. Jo a Metaxa jako digestiv. Šéfkuchař se nás pak osobně přišel poptat, jak nám chutnalo. Chutnalo.

Ta druhá byla celokonferenční barbeque, s bohatým výběrem rozličného masa. Naštěstí měli mezi těmi ochapadlenými potvoráky i vcelku tradiční hovězí burgery… Jako desert bych bylouce býval doporučil jistou sladkou bílou hmotu, asi vejce s cukrem. Hrála nám pro zábavu vcelku obstojná kapela, ale hráli hlavně odrhovačky a rock’n’rollů dost málo…

Na workshopu jsem prezentoval demo své úžasné anotační komponenty v KiWi a samozřejmě mi to pořád padalo, jak bývá při demonstracích obvyklé, takže to ani nebyl velký trapas… Celkově byla konference zajímavá a vůbec za všechny prachy.

Jediné pořádné dobrodružství bylo při zpáteční cestě na letiště, kdy objednané taxíky přijely o hodinu později a o jednoho méně. Zajímavé zjištění celé akce bylo, že je možné vecpat pět cestujících do jednoho taxíku a pak si za to ještě nechat zaplatit…

Za celou cestu žádná horká čokoláda. Budu muset svůj blog přejmenovat…

Written on June 12, 2010