KiWi release party

Prater Wheel

Při příležitosti vydání verze 1.0 našeho projektu KiWi jsme se rozhodli (my jako projekt, ne, že bych snad já osobně v tomto hrál nějakou úlohu…), že utratíme peníze evropské komise nějakým příjemným způsobem. Našlo se nádherné místo – vídeňské planetarium – a pozvalo se koho se dalo. Já jsem pozval celou naši výzkumnou skupinu.

Akce byla celkově docela povedená, demo KiWi fungovalo dle očekávání, když jsem ještě na míste záplatoval zjevné kosmetické nedostatky (všichni víme, co očekávat od verze 1.0 čehokoliv…), a snad jsem uspokojivě zodpověděl i dotazy na mě padlé…

Nejdůležitejší otázka byla, co si dát k pití. Účastnila se totiž i lednička, spousta lahví rozličných alkoholických i nealkoholických nápojů, citrusových plodů, máty a barman, který to vše dokázal smíchat dohromady, pokud řeknete to správné kouzelné slůvko.

Tím samozřejmě nemyslím prosím', ani bitte’, ale mojito', gin fizz’ nebo třeba `piňa kolada’, pokud jste na takové věci… Mít přístup k takovému barovému kombu zdarma je dost nebezpečné, pokud nemáte dostatečně blízko hotel, což naštěstí nebyl můj případ.

Součástí akce byla i spuštění prezentace planetária, jednoho hosta z Apache Foundation o Open Source a jednoho chudáka z FSFE a k dokonalosti chyběl snad jen brusinkový džus.

(photo blatantly copied from S. Schaffert’s Facebook page)

Written on November 19, 2010