Live Free or Die!*

Tu prázdnou krabici Mountain Dew jsem nejspíš vypil celou sám...

V Americe mají chleba s cukrem, máslo se solí a asi tak pět různých druhů dietní Coca-Coly*. Typická sobotní americká snídaně se skládá z lívanců s javorovým sirupem, vaječiny s bramborem a slaninou a je to super mňamka, i když za ni zaplatíte třeba osm dolarů.  Přes týden jsem si dával spíše nějaké “cereálie”, což v američtině znamená cukr obalený kolem jiného cukru s mlékem. Zdravější alternativou je pak rozdrcená pšenice (“shredded wheat”), což je kupodivu dost dobré.

Jako hlavní jídlo bych doporučoval americkou pizzu nebo hamburger. Americká pizza má tlustou vrstvu těsta i těch věcí na ní a je vám po ní blbě. Americký hamburger umí dneska udělat i u nás, takže vás zas tak nepřekvapí. Maso na hamburger se dá v nejhorším sehnat mražené. V mrazáku supermarketu narazíte třeba i na hamburgery ve tvaru Texasu, což je zvláštní, protože americké státy bývají dost hranaté.

Nejlepší na cestě do ameriky je samozřejmě let přes oceán, protože to je v podstatě celonoční filmový maraton se vším, co k tomu patří (prostě filmy, spánková deprivace a poučení o nouzovém přistávání).

Bylo tam fajn, a doufám, že se tam zas dlouho neukážu.

  • Nápis “Live Free or Die” je oficiální slogan na státních poznávacích značkách na každém autě. Uhádnete, který to byl stát?

** Cola Light, Cola Zero, Diet Coke a jejich bezkofeinové varianty.

Written on October 5, 2014