Mit Kartoffeln, bitte

Karsten chytá vlajku

Včera začal KiWi programming camp, což znamená, že se buď sedí a poslouchá někoho, kdo vysvětluje, jak něco funguje, nebo se sedí a kolektivně hloubá, proč to nefunguje.

KiWi je postaveno na JBoss Seam, což je bezva kúl platforma pro enterprise javu. Aplikace nám běží na aplikačním serveru JBoss a jako DB backend si můžete vybrat dle libosti, u nás většinou buď Postgres nebo H2. KiWi je především platforma, takže obsahuje velice jednoduchý princip rozšíření pro samotné aplikace (za celý den se většině lidí nepodařilo ono jednoduché rozšíření zprovoznit)

Po náročné práci jsme si včera (sedm z nás) vyrazili do města. Dostali jsme nápad zajít si do kavárny na střeše, ve které jsme byli loni. Problém byl v tom, že nikdo z nás neměl moc tušení, kde ta kavárna byla (tedy já tušení měl, nakonec se ukázalo jako chybné). Široko daleko však byl v okolí jen jeden dům, kterému svítila střecha, takže to nakonec bylo snadné. Dali jsme si tam především různé čaje, například Karsten si objednal černý čaj, dostal zelený a musel ho reklamovat. Já jsem si dal Long Island Ice Tea.

Na jídlo to tam ovšem nebylo, takže jsme si zašli do Gasthof Wilder Mann na jídlo. Tady jsme si zase dali většinou řízky, já jsem si dal jmenovce restaurace, a jako jediný byl plněný i něčím jiným než masem (identifikoval jsem houby a asi mandle či co) a nedostal jsem k němu extra salát. Celý jsem si jej objednal německy, dokonce jsem odpověděl i na otázku, zda hranolky či brambory.

Dnes se mi nikam večer jít nechtělo, takže po společné večeři v místní italské restauraci (Pizza Hawaii) jsem se rozhodl nepřipojit ke Christophovi s Karstenem, kteří šli do nějakého Jazz klubu, a místo toho vám raději píšu tento zápisek. A taky půjdu brzy spát.

Na obrázku je Karsten, chytající vlajku Österreichu, jak jej zachytil Klářin iPhone při cestě z kavárny.

Written on March 17, 2009